Rokitnica. Trwa budowa kanalizacja

Rokitnica. Trwa budowa kanalizacja

Do końca marca potrwa budowa kanalizacji w Rokitnicy. Prace postępują zgodnie z planem.

Zrealizowano wszystkie przyłącza kanalizacji sanitarnej w ul. Pogodnej, ul. Sadowej oraz wybudowano sieć kanalizacji wraz z przyłączami do posesji w ul. Śliwkowej, ul. Spokojnej, ul. Jabłoniowej oraz ul. Wiśniowej – wyjaśnia Izabela Bielawska, dyrektor ds. rozwoju w spółce Eksploatator.

Obecnie trwają prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do budynków w ul. Gerberowej oraz budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej do posesji w ul. Czereśniowej.

Kolejnym etapem będzie budowa nowych przyłączy kanalizacji sanitarnej w ul. Ogrodowej, ul. Zacisze, ul. Szkolnej, ul. Słonecznej, ul. Podmiejskiej, ul. Topolowej oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz przyłączami w ul. Bałtyckiej.

Po montażu przez wykonawcę pomp w przydomowych przepompowniach ścieków, zamontowaniu szafek sterowniczych z systemem alarmowym oraz rozruchu, mieszkańcy będą mogli przystąpić do włączenia instalacji kanalizacji sanitarnych z budynków do nowo wybudowanych przydomowych przepompowni – dodaje dyrektor Bielawska.