Spółka wybuduje szkołę – jest umowa powierzenia

Spółka wybuduje szkołę – jest umowa powierzenia

Gmina Pruszcz Gdański oficjalnie – stosowną umową – powierzyła spółce Eksploatator zadanie budowy Szkoły Podstawowej w Jagatowie.

 

 

– Zabieramy się do pracy. Zaczynamy od przygotowania procedur niezbędnych do wyboru wykonawcy robót budowlanych – zapowiada prezes  Jacek Kaszubowski.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 1 września 2025 r. dzieci uczące się w tej chwili w placówce w Wojanowie rozpoczną rok szkolny w nowym budynku szkolnym w Jagatowie, gdzie zaplanowano dwukondygnacyjną część dydaktyczną przeznaczoną dla 300 uczniów oraz część przedszkolną dla 100 dzieci. Szkoła będzie miała własną kuchnię ze stołówką oraz salę gimnastyczną.

Budynek został zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać naturalne światło. Sale zajęć dydaktycznych przewidziano od strony południowej, od strony północnej sale zajęć dodatkowych i pokój nauczycielski, od strony wschodniej strefę komunikacyjno-rekreacyjną, a od strony zachodniej zaplecze kuchenne. Na dachu sali gimnastycznej zaprojektowano panele fotowoltaiczne.

Szkoła w Jagatowie uzupełni sieć szkół w naszej gminie, stanie się też ważnym miejscem życia społecznego dla Jagatowa i pobliskich miejscowości – zauważa wójt Magdalena Kołodziejczak.

Umowę powierzenia podpisano w Szkole Podstawowej w Wojanowie – w asyście uczniów. Dzieci przyznały, że nie mogą się doczekać nowego obiektu, a najbardziej sali gimnastycznej. Z Wojanowa do Jagatowa zabiorą… wszystkie swoje panie!