Spółka wybuduje szkołę w Jagatowie

Spółka wybuduje szkołę w Jagatowie

Podczas ostatniej sesji Rada Gminy Pruszcz Gdański powierzyła spółce Eksploatator zadanie wybudowania szkoły w Jagatowie.

W związku z tym, że gmina nie otrzymała rządowego dofinansowania do budowy szkoły podstawowej w Jagatowie, a zabiegała o nie dwukrotnie, zaś wariant partnerstwa publiczno – prywatnego okazał się nieekonomiczny, radnym została przedstawiona propozycja wybudowaniu szkoły poprzez gminną spółkę Eksploatator – wyjaśnia wicewójt Andrzej Chmielewski.

Realizacja tej inwestycji przez spółkę rozłoży obciążenie (kredytem) dla gminy w dłuższym okresie, co pozwoli ma równoległą realizację również innych zadań.

Kadra spółki Eksploatator, poza przygotowaniem wodno – kanalizacyjnym, posiada także przygotowanie budowlane.

Szkoła jest takim samym obiektem kubaturowym jak inne obiekty wodociągowo-kanalizacyjne, które realizujemy   zauważa prezes spółki Eksploatator Jacek Kaszubowski i dodaje: – W najbliższych tygodniach będziemy zajmować się aktualizacją kosztorysu i szukaniem źródeł dofinansowania oraz najtańszego kredytowania.

Szkoła w Jagatowie będzie miała miejsca dla 300 uczniów oraz 100 przedszkolaków. Planowane są boiska trawiaste i sztuczne, hala sportowa oraz plac zabaw. O ostatecznym zakresie zadania zadecyduje aktualny kosztorys.