Samochód godny pozazdroszczenia

Samochód godny pozazdroszczenia

Pojazd gminnej spółki Eksploatator, przeznaczony do prac związanych z czyszczeniem i eksploatacją sieci obiektów kanalizacji sanitarnej, jak również deszczowej, został ostatnio zademonstrowany środowisku wodociągowców z całego regionu.

Prezentacja odbyła się podczas spotkania gdańskiego oddziału Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, które tym razem zostało zorganizowane na terenie spółki Eksploatator w Rotmance.

O zastosowaniu auta, zbudowanego na podwoziu czteroosiowym MAN, z tylną osią skrętną, wypowiadało się zarówno kierownictwo spółki, jak i dostawca pojazdu. Pokazano również jego możliwości w praktyce – przy czyszczeniu kanalizacji deszczowej.

Samochód wiele potrafi. Jest nawet w stanie wyczyścić studnie kanalizacji sanitarnej do głębokości 16 metrów.  Tym samym wszelkie awarie nam niestraszne.

W związku z tym, że północnej Polsce jest raptem parę podobnych pojazdów, wielu wodociągowców było zainteresowanych możliwością odpłatnego wypożyczenia.

Mamy wiele swoich obiektów, więc pojazd jest niemal cały czas w użyciu. Jednak, w szczególnych przypadkach, na pewno kolegom – wodociągowcom nie odmówimy sąsiedzkiej pomocy – powiedział prezes spółki Jacek Kaszubowski.