Pij wodę prosto z kranu!

Pij wodę prosto z kranu!

 

Podczas gminnych imprez plenerowych pracownicy spółki Eksploatator częstują wodą i zachęcają do picia jej prosto z kranu. Jest zdrowa i nieporównywalnie tańsza od wody z butelek.

Woda, jaką spółka Eksploatator dostarcza mieszkańcom gminy Pruszcz Gdański, pochodzi w większości z własnych ujęć.

– Woda poddawana jest uzdatnieniu, a następnie badaniom laboratoryjnym, zgodnym z wytycznymi Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Kiedy woda wytwarza osad podczas gotowania, oznacza to, iż jest bogata w niezbędne dla organizmu sole mineralne – wyjaśnia Jacek Kaszubowski, prezes gminnej spółki Eksploatator.

Jak podczas imprez plenerowych informują częstujący wodą pracownicy Eksploatatora: Każdego dnia spółka dostarcza 5 milionów litrów smacznej i czystej wody. Woda ta jest czerpana z podziemnych źródeł głębinowych, przez co jest bogata w wapń i magnez, a więc pierwiastki istotne w budowie kości i komórek.

1 m3 wody kosztuje 3,77 zł. A to nawet kilkaset 1,5-litrowych butelek! Ogromna oszczędność to kolejny i nie ostatni pozytywny aspekt spożywania wody z kranu. Pijąc wodę prosto z kranu, ograniczamy produkcję plastikowych butelek, dbając o własne zdrowie i całą planetę.

W urzędzie pijemy tylko wodę z kranu. I my, jako pracownicy, i nasi goście – przyznaje wójt Magdalena Kołodziejczak.