Pojazd do zadań specjalnych

Pojazd do zadań specjalnych

Gminna spółka Eksploatator zakupiła samochód przeznaczony do prac związanych z czyszczeniem i eksploatacją sieci oraz obiektów kanalizacji sanitarnej, jak również sieci i urządzeń kanalizacji deszczowej.

Samochód asenizacyjny produkcji SUPER 1000, produkcji Wiedeman Gmbh, zabudowany jest na podwoziu czteroosiowym MAN TGS 35.510 8×4-4 BL. To pojazd wysoko wydajny i wielozadaniowy, wyposażony w instalacje: czyszczenia wysokociśnieniowego, odsysania urobku z dużych głębokości oraz recyclingu wody, co umożliwia dużą autonomię i wydajność pracy  tego urządzenia. Wymienione elementy wyposażenia zabudowy mogą pracować pojedynczo lub w kombinacji z innymi.  System recyklingu samochodu zapewnia podczyszczanie ścieku ze zbiornika osadu w takim stopniu, aby podczyszczona woda mogła być wykorzystana do ciśnieniowego czyszczenia sieci kanalizacyjnej (pompa ciśnieniowa).
Parametry techniczne samochodu umożliwią obsługę w pełnym zakresie systemu kanalizacyjnego i deszczowego naszej gminy, dając wsparcie w pracy obecnie użytkowanego wysłużonego samochodu – wyjaśnia prezes spółki Jacek Kaszubowski.

 

 

Rozmiar fontu
Duży kontrast